Το Σάββατο 14 Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί στο Ο.Α.Κ.Α σεμινάριο street fighting από τον David Stevens Expert 2 και μέλος της C.I.T της IKMF (Continental Instructor Team Europe). Πρόκειται για ένα πολύ ενδιαφέρον σεμινάριο τριών ωρών όπου μεγάλη βαρύτητα δίνεται στις επιθέσεις στο δρόμο άοπλες και ένοπλες. Πέρα από το κομμάτι των τεχνικών, ο ασκούμενος μαθαίνει πως να σκέφτεται καθώς και τακτικές αποφυγής ,διαφυγής και α
ντιμετώπισης ενάντια σε έναν οι και περισσότερους επιτιθέμενους. Ενδέχεται να είναι ένα συναρπαστικό σεμινάριο καθώς ο Βρετανός Expert έχει ασχοληθεί ως εκπαιδευόμενος ,διαγωνιζόμενος και δάσκαλός με ερασιτεχνική πυγμαχία , Muay Thai, Judo, Filipino, Kung Fu, Karate, Aikido. Επίσης, έχει δουλέψει αρκετά χρόνια ως πορτιέρης σε νυχτερινά μαγαζιά ενώ παράλληλα είναι κάτοχος διδακτορικού πολιτικών επιστημών και έχει εργαστεί στον τομέα του θρησκευτικού ριζοσπαστισμού , και την καταπολέμηση της τρομοκρατίας.